Preskočiť na obsah

Novoročný príhovor starostu obce

Zverejnené 4.1.2021.

Kategória

Prajem Vám krásny sviatočný novoročný deň Vážení spoluobčania, Stojíme na prahu nového roku 2021.Odchádzajúci rok 2020 – bol jeden z najzvláštnejších rokov v našich životoch…

     Aj vy to tak cítite? Akoby nás  o niečo ochudobnil. Svetová pandémia nás prinútila prežiť ho zväčša izolovane, s mnohými obmedzeniami pohybu stretnutí, podania rúk……. objatí v rodine, milej spoločnosti. Človek spoločnosť potrebuje. Potrebuje sa stretávať s rodinou, priateľmi, chodiť do školy, práce, potrebuje komunikovať s iným človekom. I v dobe moderných komunikačných technológií potrebuje „osobný kontakt.“ Potrebuje hľadieť človeku keď už nie do tváre tak aspoň do rúškom neprekrytých očí.

     Pandémia nám poskytla čas na zamyslenie, pozastavenie a úvahy o možnosti zmeniť staré návyky. Pre niekoho „hluché“ ticho malo v sebe niečo neprirodzené, čo predtým nepoznal. Ale zároveň aj niečo upokojujúce, očistné – priestor a čas poupratovať si v sebe samom. Dalo nám priestor na čítanie, zamyslenie, ale i robenie bežných vecí v nových podmienkach, rozvoj kreativity. Zistili sme, že vo chvíľach ohrozenia máme silu pomáhať, byť ohľaduplnejšími i ochotnejšími povýšiť potreby všetkých nad tie vlastné – lebo len tade môže viesť cesta k všeobecnému blahu a prekonaniu nástrah nákazy. Zistili sme, že v živote nie je nič samozrejmé, že dobré a zlé časy sa striedajú a nič netrvá večne, že tak ako v prírode zimu strieda jar, aby priniesla nový život i toto nepríjemné obdobie snáď čoskoro pominie, a život sa vráti do starých koľají. Čo je však dôležité je fakt, že nás snáď toto obdobie naučilo vážiť si, čo sme považovali za samozrejmosť…… a dúfať, že snáď i negatíva nášho súčasného života sa pozitívne odzrkadlia v nastávajúcom období, že sa budeme môcť bez súčasných obmedzení stretávať pri našich už tradičných obecných podujatiach, realizovať práce pre ďalší rozvoj našej obce a život v našej obci bude plynúť ako pred vypuknutím pandémie koronavírusu. Prajem Vám Vážení spoluobčania  v mene svojom a poslancov obecného zastupiteľstva božím požehnaním, zdravím a šťastím naplnený  rok 2021.

Napísal: MVDr. Ján Šeševička