Preskočiť na obsah

Pozývame: Gotická cesta otvorená 2021

Zverejnené 24.8.2021.

Kategória

POZÝVAME VÁS NA TOHTOROČNÚ GOTICKÚ CESTU OTVORENÚ!

27. a 28. 8. 2021 máme pre vás pripravený bohatý program, ktorý okrem sprevádzania pamiatkami prinesie koncerty, prednášky a oživenú históriu.

Prvý deň sa stretneme v Kameňanoch spolu s Kompániou z Turca, ktorá pripravuje program stredovekých hier pre školy a rodiny s deťmi.

Druhý deň si v Kameňanoch môžete pozrieť Príbehy z dejín rodu Bubekovcov v podaní Kompánie z Turca, v každom zo sprístupnených kostolov ukážky dobovej hudby v podaní Antico Moderno (Šivetice, Rákoš, Prihradzany, Rybník a Ratková), prezentáciu historického organa v Sáse spolu s organológom Andrejom Štafurom a v podvečer slávnostný koncert umeleckého kolektívu Ad gloriam Dei v Kamenianskom kostole.Zoznam sprístupnených kostolov v SOBOTU 28.8., 10:00 – 17:00:
🗝 Kameňany, evanjelický a.v. kostol / centrum podujatia, program Kompánia z Turca
🗝 Rákoš, rímskokatolícky kostol
🗝 Šivetice, rímskokatolícky kostol
🗝 Sása, rímskokatolícky kostol / Andrej Štafura – hra na organ s výkladom
🗝 Prihradzany, rímskokatolícky kostol
🗝 Ratková, evanjelický a.v. kostol
🗝 Rybník, evanjelický a.v. kostol

Všetky podujatia sú voľne prístupné, majiteľov pamiatok a naše združenie budete môcť podporiť dobrovoľným príspevkom. Pre návštevníkov vypravíme aj dva autobusy absolvujúce celý okruh, jeden z Rožňavy a druhý z Revúcej. Záujemcov o miesto v autobuse prosíme o registráciu. Link na prihlasovací formulár: https://forms.gle/HuFTte4xvQY9347j6

Tešíme sa na stretnutie s vami!