Preskočiť na obsah

Zlatý odznak SFZ si prevzal aj bývalý aktívny futbalista a funkcionár Ondrej Mladší z Revúckej Lehoty

Zverejnené 4.4.2017.

 V hoteli Senec dňa 31. marca 2017 rokovali delegáti najvyššieho orgánu Slovenského futbalového zväzu. Po otvorení, schválení programu a voľbe funkcionárov konferencie boli Zlatým odznakom SFZ ocenení: Peter Dubovský (in memoriam), Miroslav Král, Jozef Kšiňan, Juraj Obložinský, Ladislav Petráš, Juraj Pilát a na Gemeri náš dobre známy Ondrej Mladší. 

Na ocenenie bol navrhnutý VsFZ, za dlhoročnú činnosť vo futbale a pri príležitosti jeho životného jubilea – 80 rokov.

Aktívne hrával najmä v Baníku, neskôr v Magnezite Jelšava. Od roku 1970 pôsobil 22 rokov ako rozhodca, neskôr ako delegát stretnutí, kde na rôznych stupňoch súťaţí absolvoval viac ako 1 200 zápasov.

Do roku 1996 bol predsedom ObFZ Rožňava, kde za svoj najväčší úspech považuje vydarenú organizáciu finále Československého pohá- ra medzi Spartakom Trnava a Spartou Praha v roku 1986 v Jelšave.

Od roku 1997 člen Rady SsFZ a člen VV a Rady ObFZ v Rimavskej Sobote, kde až do roku 2013 vykonával aj funkciu predsedu odvolacej komisie.

Za prácu vo futbale bol okrem iného ocenený aj pamätnou medailou SFZ – pri príležitosti jeho životného jubilea – 70 rokov.

K oceneniu srdečne blahoželá starosta , obecné zastupiteľstvo a občania našej obce a do ďalšich rokov prajú hlavne veľa zdravia.