Preskočiť na obsah

Privítali sme Mikuláša a rozsvietili vianočný stromček

Zverejnené 10.12.2019.

Sobota 7. decembra bola pre našu obec nevšedným predvianočným dňom. Už v dopoludňajších hodinách rozvoniavala pripravovaná kapustnica a naše malé ratolesti čakali na hodinu, kedy bol ohlásený príchod Mikuláša. Keď sa čas naplnil zišli sa v hojnom počte aj v sprievode rodičov a starých rodičov v sále kultúrneho domu, kde po vystúpení divadelného súboru „Pod vežičkou“ z Lubeníka skutočne prišiel a všetky ich obdaril sladkosťami.

Večer sa znovu zišli občania našej obce aby sme spolu rozsvietili vianočný stromček. Začali sme netradične stretnutím pri parku, pretože za posledné roky nám vyrástol už pomerne „driečny“ smrek, ktorý začal a dúfam, že dlhé roky bude výzdobou tešiť občanov v tento vianočný čas. Zároveň sme v parku rozsvietili krásneho anjela, ktorého zakúpilo z poskytnutých 2 % dane ľudí sympatizujúcich s našou obcou, Občianske združenie LEHVAČEN.

Po rozsvietení stromčeka sme sa presunuli do sály kultúrneho domu, kde nás profesionálnym prevedením vianočných piesní a hovoreného slova s témou Vianoc potešil spevácky zbor Bratskej jednoty baptistov našej obce. Po skončení programu sme si pochutnali na kapustnici, sladkostiach, varenom víne a teplom čaji. Spolu sme posedeli v priateľských rozhovoroch a rozchádzali sme sa s prianím požehnaných a pokojných vianočných sviatkov.

Ďakujem v mene svojom a poslancov obecného zastupiteľstva všetkým, ktoré sa hlavne aktívne, ale aj svojou účasťou pričinili a tento pekný sviatočný deň.

Napísal: MVDr. Ján Šeševička

Foto: Vlasta Hlinková