Preskočiť na obsah

Exkurzia sa vydarila

Zverejnené 21.7.2016.

 Obecný úrad a ZO JDS v Revúckej Lehote zorganizovali  19.7.2016 exkurziu do Firmy  Herman Slovakia s.r.o. v Revúcej. Majiteľom výrobného závodu je náš obyvateľ – Ing. Herman Nagypál. Zúčastnilo sa jej 16 záujemcov. Odchádzali s veľmi dobrými dojmami. Prítomných privítal  sám majiteľ a celú exkurziu veľmi fundovane sprevádzal p. Ing. Anton Tokár.
Po úvodnom vysvetlení výroby rezných a brúsnych kotúčov previedol účastníkov  po celom závode. Firma je prvým výrobcom abrazívnych nástrojov na Slovensku a je dodávateľom týchto kotúčov aj do zahraničia.  Výroba bola spustená cca pred rokom a celý postup prítomní mohli sledovať s odborným výkladom vedúceho výroby. Po asi hodinovej veľmi zaujímavej prehliadke, bolo pre účastníkov pripravené občerstvenie a každý účastník bol obdarovaný rezným resp. brúsnym kotúčom.

     Za  vydarenú a poučnú exkurziu, za občerstvenie i darčeky všetci účastníci vyjadrujú pánovi Ing. Hermanovi Nagypálovi veľké „ďakujeme“ a celej firme Herman Slovakia prajeme, aby sa jej darilo, nech  šíri  svoje dobré meno.

Text a foto : M.Mladšia,Mgr.