Preskočiť na obsah

Dedina, ktorá v návale referendových výsledkov zaujala:

Zverejnené 11.2.2015.

Táto obec sa stala rekordérkou okresu!

Sobotné referendum je za nami. Kvôli nízkej účasti však bolo neúspešné. Krátko po hlasovaní sa zo všetkých strán na nás začali hrnúť všakovaké výsledky. Jedna dedina v našom okrese v návale čísiel však zaujala.

Referendum o rodine je pre nízku účasť neplatné. Aby to bolo naopak, muselo by mať viac než 50-percentnú účasť. K päťdesiatke sa však nevyšplhala a v mnohých krajoch či okresoch od nej bola aj poriadne ďaleko.

Účasť v Banskobystrickom kraji bola výrazne nižšia než celoštátny priemer. V kraji prišlo odovzdať svoj hlas len 15,84% oprávnených voličov. V Revúcej sa v sobotu k urnám vydalo 8,72% voličov. Viac čítajte TU.

V okrese Revúca bola celkovo účasť veľmi nízka. V Revúckom okrese sa ale našla aj dedinka, v ktorej sa do všeľudového hlasovania zapojil celkom slušný počet ľudí, oveľa väčší, ako kdekoľvek inde. Táto dedinka sa tak stala rekordérkou v našom okrese a môže sa pýšiť s titulom „obec s najvyššou účasťou v referende“. Je ňou dedina Revúcka Lehota. Svoj hlas tam odovzdalo 84 z 267 opráv­nených voličov, čo je 31,46% účasť.