Preskočiť na obsah

9. decembra sme vítali Mikuláša a rozsvietili vianočný stromček

Zverejnené 13.12.2017.

Plná sála detí v sprievode rodičov a starých rodičov čakala netrpezlivo v sobotu 9. decembra  na príchod Mikuláša. Mikuláš skutočne prišiel v sprievode anjelov, ale aj nezbedných čertov. Všetky deti dostali vianočné balíčky s dobrotami . Mikuláš  ich poslal aj deťom, ktoré v sále nenašiel. Tiež odmenil všetky deti, ktoré nakreslili pekné obrázky s tématikou Vianoc.

Ďakujem ochotníckemu súboru „REV“ z Revúcej a všetkým, ktorí urobili radosť našim deťom.

Neskôr sme v našej obci slávnostne rozsvietili už na tradičnom mieste vianočný stromček. Na úvod sme sa stretli v sále kultúrneho domu, kde naše srdcia a duše v tomto predvianočnom adventnom čase svojim spevom a slovom potešil spevácky zbor QUIRIN z Revúcej.

Po tomto krásnom a dovolím si povedať profesionálnom vystúpení sme sa presunuli pred budovu kultúrneho domu, kde sme po spoločnom zaspievaní piesne „Tichá noc“ vianočný stromček rozsvietili.

Všetci prítomní sa zohriali teplým čajom a vareným vínom. Pochutili si na fajných škvarkových postruhníkoch, ktoré napiekla pani Alena Kučeráková. Rozchádzali sme sa s prianím šťastných a požehnaných vianočných sviatkov.

Ďakujem všetkým, malým aj veľkým, ktorí si našli čas, aby sme mohli spolu stráviť toto krásne sobotné popoludnie.

Napísal: MVDr. Ján Šeševička