Preskočiť na obsah

17. TURISTICKÝ ZRAZ SENIOROV OKRESU REVÚCA SA USKUTOČNIL 27. JÚNA 2017 V REVÚCKEJ LEHOTE

Zverejnené 4.7.2017.

Za krásneho slnečného rána prichádzali  v utorok 27.júna 2017  do obce Revúcka Lehota seniori okresu Revúca. Osobitné autobusy i osobné autá prichádzali od Tornale až po Muránsku Lehotu. Veselé tóny diskotékara , ale i milé slová pána starostu a predsedníčky ZO JDS  otvorenou náručou vítali na dvore kultúrneho domu všetkých 278 účastníkov.

17.OKRESNÝ TURISTICKÝ ZRAZ SENIOROV OKRESU REVÚCA  oficiálne otvorila  Mgr. Zuzana Homoliaková, predsedníčka OO JDS.  Účastníci si mali možnosť vybrať z 3 trás, ktoré pre nich veľmi dôsledne pripravili členovia prípravného výboru tejto akcie.

1.viedla cez obec a pokračovala do stúpajúceho terénu lesom k studničke na „Rišäkovú“. Vedúcim trasy bol D.Pavlák.2.trasa viedla opačným smerom – cez obec a krásnou prechádzkou okolo vodnej nádrže Flipper.  Túto skupinu  viedol Ing. J Šmíd.
3.trasu si vybrali tí, ktorí majú s chôdzou už trošku problém a prešli tak do altánku na ihrisko, kde sa zúčastnili zaujímavej besedy   o živote včiel, ktorú viedol Mgr.O.Belica.

Na každej trase sa účastníci mohli občerstviť sladkosťami a minerálkou. Okrem týchto trás mal každý ešte možnosť navštíviť nasledovné :

a/ prehliadku Evanjelického kostola s odborným výkladom Ing.O.Kučeráka
b/ výstavku pod názvom „Zlaté ruky“ súčasníkov a ich predkov, ktorá bola inštalovaná v priestoroch ObÚ
c/ PALENICU s odborným výkladom M.Balciara
d/ vystavené „retrotraktory“ značky Zetor pred ihriskom

Okolo 12-tej sa „turisti“ postupne vracali späť do sály KD, kde už rozvoniaval guláš v troch kotloch a na stoloch ich čakali pripravené chutné zákusky, vínko , pivo káva i“štamperlík“.
Ako sa patrí, unavených turistov obslúžili šikovní – domáci členovia ZO, ktorých vidíte na fotografiách v jednotných tričkách s nápisom“LEHVATKA“.

Po dobrom občerstvení  sa seniori nielen rozospievali, ale unavené nôžky občerstvovali aj na tanečnom parkete dvora. Domov odchádzali spokojní a s veľkou vďakou za  pripravenú akciu.Napísala : Mgr.Margita Mladšia, preds. ZO JDS
Foto :  viacero zdrojov